راهنمای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی

راهنمای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی

چیدمان مبل در اتاق نشیمن کار پر اهمیت و لذت بخشی است که باید با توجه به متراژ خانه، معماری آن و نوع مبل انجام شود. طبیعتاً در خانه‌های کوچک نمی‌توان از دو دست مبل استفاده کرد که این کار مناسب منازل بزرگ است. اگرچه، خانه‌های بزرگ نیز باید با چگونگی چیدمان دو دست مبل در پذیرایی آشنا باشند. تا به جای آنکه خانه شلوغ و نا منظم به نظر آید، شیک و زیبا جلو کند.
بیشتر منازل مسکونی از نظر نوع معماری با هم متفاوت هستند. برای مثال برخی از اتاق پذیرایی‌ها مستطیلی، مربعی و یا ال شکل هستند. قاعدتاً این خانه‌ها نمی‌توانند به یک شکل منزل را مبلمان کنند؛ لذا ما در این مقاله به بررسی راهنمای چیدمان خانه با دو دست مبل می‌پردازیم.

چگونه به چیدمان دو دست مبل در پذیرایی بپردازیم؟

برای اینکه خانه را مبلمان کنید باید به فاکتورهای زیادی توجه داشت؛ اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها دقت به نقشه معماری و متراژ خانه است. البته در این مورد سلیقه شما هم تأثیر گذار خواهد بود. ناگفته نماند که این ایده برای خانه کوچک قابل اجرا نیست. در ادامه به برسی شیوه مبلمان خانه برای نقشه‌های مختلف می‌پردازیم.

چیدمان دو دست مبل

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل راحت‌ترین شیوه طراحی داخلی دکوراسیون است؛ زیرا این چنین محیط‌هایی فضای کافی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در نتیجه هیچ نگرانی از بابت فضا ناکافی وجود ندارد. برای این چنین محیط‌ها بهترین راه برای چیدن مبل قرار دادن آن‌ها در محلی کنار آشپزخانه است.
با این روش شما می‌توانید مبل‌های راحتی را در کنار آشپزخانه و نزدیک خود قرار دهید و از شلوغی بیش از حد جلوگیری کنید. از طرف دیگر می‌توان مبل‌های خاص را در بخش دیگر سالن پذیرایی برای میهمانان ویژه قرار داد.
مبل‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای یک موقعیت مناسب هستند؛ لذا برای هر نوع معماری خانه باید یک نوع مبل را تهیه کرد. می‌توانید از مبل نئوکلاسیک، مدرن و… استفاده کنید. برای خرید هر نوع مبل می‌توانید از سایت اشرافی اقدام کنید.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربعی شکل

پیش از آنکه به بررسی چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربعی شکل بپردازیم باید اضافه کنیم که ممکن است شیوه دکوراسیون خانه مربعی شکل کمی سخت باشد. می‌توانید از چیدمان ترکیبی مبل‌ها برای این خانه‌ها استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید که هر دو دست مبل باید با هم هماهنگ باشند.
اگرچه می‌توانید از روش چیدمان تفکیکی هم کمک بگیرید که در این روش مبل‌ها را به راحتی و بدون تداخل فضا در سالن پذیرایی قرار می‌دهند. البته که این روش مناسب خانه‌هایی با متراژ بزرگ است. اگر در فضایی دور تر از مبل‌ها از میز غذا خوری استفاده کنید این دکور را تکمیل خواهید کرد. برای خرید انواع میز تی وی و غذا خوری و یا حتی مبل مدرن و سبک‌های دیگر می‌توانید از سایت اشرافی اقدام کنید.

چیدمان مبلمان

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال شکل

برای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال شکل باید به طول و عرض آن توجه داشت؛ چراکه خانه‌های ال شکل از طول و عرض متفاوتی برخوردارند. برای مبلمان منزل ال شکل بهترین کار استفاده از مبل ال است. انواع مبل ال با سبک و رنگ بندی متنوع را می‌توانید در سایت اشرافی خریداری کنید.

شیوه چیدمان دو دست مبل در پذیرایی

برای مبلمان خانه علاوه بر آنکه باید با توجه به طول و عرض و نقشه معماری خانه عمل کنید، محل قرار گیری مبل‌ها را نیز باید در نظر بگیرید. برای چیدمان مبل‌ها روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

چیدمان مبل‌ها در مقابل هم

برای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی می‌توانید آن‌ها را در رو به رو یکدیگر قرار دهید که امکان استفاده از دو آیتم متفاوت و حتی هماهنگ هم وجود دارد. مثلاً اگر از مدل‌های متنوع استفاده کنید، تفاوت هر دو دست به خوبی آشکار می‌شود.

چیدمان مبل‌ها به حالت زاویه باز

در این روش باید مبل‌ها را دور تا دور خانه قرار دهید. البته رعایت زاویه بین آن‌ها را فراموش نکنید. در این روش چیدمان مبل، افراد می‌توانند با هم به راحتی به گفت و گو بپردازند. می‌توانید از مبل کلاسیک با طرح و رنگ دلخواه استفاده کنید که این سبک مبل در سایت اشرافی موجود است.

چیدمان مبلمان

چیدمان مبل‌ها پست سر هم

یکی از روش‌های جدید چیدمان دو دست مبل در پذیرایی قرار دادن آن‌ها پشت یکدیگر است. با این روش دو فضا کاملاً جدا ایجاد می‌شود. انتخاب این نوع چیدمان بستگی به سلیقه شما و ابعاد و فضا خانه دارد.

سخن پایانی

استفاده از یک دست مبل در خانه‌های بزرگ باعث خالی و بی روح نشان دادن منزل می‌شود. به همین دلیل گاهاً در خانه‌های متراژ بزرگ از دو دست مبل استفاده می‌شود. این مبل‌ها می‌توانند در یک سبک و رنگ هماهنگ و یا کاملاً متفاوت چیده شوند. در هر صورت چیدمان مبل‌ها باید با توجه به متراژ خانه و نقشه معماری و سلیقه شخصی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!