15 ایده جذاب برای دکوراسیون بهاری منزل

15 ایده جذاب برای دکوراسیون بهاری منزل

در صورتی که در انتخاب آیتم‌های دکوراسیون بهاری درست پیش بروید، قطعاً باعث ایجاد فضای پر انرژی و سرزنده و حس و حال خوب در خانه خواهید شد. بعد از گذشت از هوای سرد و تم زمستانی ورود به هوا خنک و بهاری و دکور گرم باعث ایجاد تنوع جالبی می‌شود. ضمن اینکه این کار را می‌توانید هم‌زمان با خانه تکانی انجام دهید.
فصل بهار و تابستان برای پیاده سازی آیتم‌های سرزنده و گرم مناسب است که ما در این مقاله به بررسی و معرفی ۱۵ ایده دکوراسیون بهاری می‌پردازیم. در نظر داشته باشید که در دکوراسیون بهاری باید از رنگ‌های زنده و گرم استفاده کرد؛ لذا آشنایی با این عناصر الزامی است؛ همچنین باید از ایجاد فضای شلوغ جلوگیری شود.

چگونه دکور بهاری را در خانه ایجاد کنیم؟

برای اینکه دکوراسیون خانه خود را به آیتم بهاری تغییر دهید لازم است در وهله اول بودجه‌تان را مشخص کنید. فرقی ندارد بودجه شما خیلی زیاد و یا ناچیز باشد به واسطه ایده‌های ما در این مقاله می‌توانید به تغییر دکوراسیون منزل بپردازید‌. البته دکور بهاری می‌تواند اصلاً هزینه هم نداشته باشد و با تغییر اثاثیه به آن رسید. می‌توانید مقاله ایده چیدمان دو دست مبل در پذیرایی را هم در کنار آن در سایت اشرافی مطالعه کنید.

ایده جذاب برای دکوراسیون بهاری

استفاده از رنگ‌های زنده

مهم‌ترین فاکتور در دکوراسیون بهاری استفاده از رنگ‌های سرزنده است. استفاده از آیتم‌های روشن مثل صورتی، آبی، سبز، زرد، نارنجی و … در دکور خانه بهاری پیشنهاد می‌شود. البته شاید گمان کنید که این رنگ‌ها خیلی زیبا نباشند و به چشم نیایند. یا حتی منزل را شلوغ نشان دهند و دکوراسیون خانه را از حالت لوکس و شیک خارج کند.
اما این در حالی است که شما می‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید و به نتیجه دلخواهتان نیز برسید. اگرچه حتماً باید آیتم‌های رنگ مکمل را بشناسید و سپس آن‌ها را به کار بگیرید.

آشنایی با عناصر تزئینی

تغییر دکوراسیون خانه تنها به معنای عوض کردن رنگ دیوارها نیست. حتی گاهی در تغییر دکور، رنگ اتاق‌ها همان قبلی است و هیچ تغییری نمی‌کند‌. بلکه در ایجاد دکوراسیون بهاری ممکن است نیاز به تعویض پرده، استفاده از عناصر تزئینی و… باشد.
برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید به استفاده از کوسن‌های بزرگ و رنگی، گلدان‌های متعدد و یا تابلوهای رنگی و دیگر عناصر قیمت مناسب اکتفا کنید؛ اما می‌توانید به خرید مبل از سایت اشرافی هم بپردازید. برای اتاق خواب‌ها نیز می‌توان رو تختی‌های رنگی، رو میزی، ظروف رنگی و دیگر تجهیزات را به کار برد.

ایجاد محیط ساده اما شیک

حضور آیتم‌های شلوغ برای دکور بهاری اصلاً پیشنهاد نمی‌شود. برای اینکه خانه شلوغ به نظر نیاید در استفاده از وسایل تزئینی طرح‌دار زیاده روی نکنید. برای مثال اگر قرار به استفاده از کوسن‌های طرح‌دار شده پس باید تعداد آن را محدود کرد. همچنین نباید تمامی آن‌ها طرح‌دار باشند، می‌توانید از دو کوسن گل‌دار و یک مدل ساده استفاده کنید. یا مثلاً اگر می‌خواهید از کاغذ دیواری بر روی دیوار استفاده کنید همه اتاق‌ها را برای این کار انتخاب نکنید. به جای آن چند قسمت دیوار را برگزینید.

ایده های جذاب برای دکوراسیون بهاری

معرفی ۱۵ ایده دکوراسیون بهاری

برای اینکه به دکوراسیون بهاری برسید می‌توانید از روش‌های زیر ایده بگیرید. می‌توان با هزینه کم به دکور مد نظر رسید، فقط کافی است به موارد زیر توجه داشت و آن‌ها را اجرا کرد. در ادامه به معرفی ۱۵ ایده جالب و خاص برای دکور بهاری می‌پردازیم.

به کار گیری رنگ روشن و پاستیلی

همواره فصل بهار را به منزله تولد دوباره طبیعت می‌دانند که حس و حال خاصی را به افراد منتقل می‌‌کند؛ لذا افراد سعی می‌کنند این وایب را در خانه خود نیز اجرا کنند. رنگ‌های روشن و پاستیلی را به عنوان عنصر اصلی برای دکور بهاری می‌شناسند. لازم است اضافه کنیم که برای استفاده از این آیتم باید کاملاً جسارت به خرج دهید تا به دکور مد نظر برسید.

استفاده از گل و گیاه

قرار دادن گل و گیاه در اتاق‌ها می‌تواند به کل فضای آن بخش را تغییر دهد. یکی از آیتم‌های اصلی و مهم در دکوراسیون بهاری استفاده از گیاه است. کافیست یک دسته گل را بر روی میز قرار دهید. می‌توانید از انواع دسته گل نرگس، لاله، گل اکالیپتوس، سنبل و… استفاده کنید. این نوع گل‌ها حس و حال بهاری را به خانه شما منتقل می‌کند. ضمن اینکه استفاده از گل آسان‌ترین راه برای رسیدن به دکور بهاری است.

15 ایده جذاب برای دکوراسیون بهاری منزل

به کار گیری پارچه‌های نازک

در فصل تابستان و بهار دیگر نباید از پتوهای ضخیم و گرم استفاده کرد. بلکه بهتر است پارچه‌های سبک و نازک را به کار برد؛ علاوه بر آن نباید از رنگ‌های سرد استفاده شود و به جای آن به سراغ رنگ‌های روشن و خنثی مثل سفید، خاکستری و کرم بروید. می‌توانید در کنار آن از وسایل تزئینی مثل کوسن و بالش‌های رنگ گرم هم استفاده کنید.

حضور آیتم‌های سبز رنگ

استفاده از گل و گیاه و اکسسوری‌های سبز رنگ که حس و حال طبیعت را القا کنند برای دکوراسیون بهاری گزینه عالی محسوب می‌شوند. گیاهان که در فصل زمستان به خاطر سرما و نور کم خشک شده‌اند را تعویض کنید و به جای آن‌ها گل‌های تازه و زیبا را قرار دهید‌.

رنگ کردن اتاق‌ها

اگر فکر می‌کنید بودجه زیادی برای تغییر دکور و همچنین وقت کافی در اختیار دارید، پس اتاق‌ها را رنگ کنید. می‌توانید به سراغ رنگ‌های سبز و بهاری بروید. در کنار آن کنسول چوبی می‌تواند حس و حال خاصی را به خانه منتقل کند. برای خرید این وسیله تزئینی و انواع اکسسوری از سایت اشرافی اقدام کنید.

تعویض روکش بالش‌ها

کم‌ هزینه‌ترین راه برای تغییر حال و هوا اتاق‌ها، عوض کردن روکش بالش‌ها است. می‌توانید از رنگ‌های شاد و سرزنده برای آن استفاده کنید. این کار به کل تم خانه را تغییر می‌دهد و در شما حس نشاط و حال خوب ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید رو تختی و روکش پتوها را هم تغییر دهید.

استفاده از شمع

اگر به شمع علاقه مند هستید می‌توانید از آن برای رسیدن به دکوراسیون بهاری استفاده کنید. حضور شمع در اتاق نشیمن و پذیرایی و اتاق خواب‌ها مناسب است. در کنار آن شمع‌ها بر روی میز، کنسول و آشپزخانه جلوه زیبا و شیکی را ایجاد می‌کند. جالب است بدانید که بدنه شمع‌ نیز باید رنگ‌ روشن باشد تا باعث انعکاس نشاط شود.

ایده های جذاب برای دکوراسیون بهاری منزل

تغییر دکور پاسیو

نیازی نیست هزینه‌های زیادی را برای تغییر دکور پاسیو متقبل شوید و به بازسازی آن بپردازید. کافیست صندلی و میز و یا یک آیتم جدید را به آن اضافه کنید. با این حال که پاسیو فضای کوچک و دوست داشتنی دارد؛ اما می‌توان با چند وسیله به دیزاین آن پرداخت و آن را دلبازتر کرد.

استفاده از سبد بافتنی

قرار گیری سبدهای بافتنی آن هم در گوشه اتاق‌ها می‌تواند ظاهر خاصی را به خانه بدهد که حتی می‌توان وسایل تزئینی را در داخل آن قرار داد. حضور سبد بافتنی نشان از تمیزی و مرتب بودن وسایل است. برای مثال می‌توانید کوسن‌ و یا هر وسیله اضافه دیگر را در آن بگذارید که تغییر ساده و کم هزینه‌ای به شمار می‌رود.

استفاده از آیتم‌های هنری

برای ایجاد حس سرزندگی و طراوت در خانه و ایجاد دکوراسیون بهاری می‌توانید از چند عنصر هنری استفاده کنید. حضور وسایل هنری در سراسر خانه علاوه بر القا حس و حال خاص و خوب به اعضا خانه باعث جلب توجه سایر افراد نیز می‌شود.

استفاده از ظروف

یک کار دیگری که می‌توانید در این راستا انجام دهید استفاده از ظروف شیک با سبک کلاسیک، مینیمال و… است. مثلاً می‌توانید لیوان و فنجان را از کابینت‌ها آویز و یا به دیوار متصل کنید‌. استفاده از وسایل و ظروف کاملاً سفید ظاهر شیکی را به آشپزخانه می‌دهد.

تغییر دستگیره‌ها

شاید فکر کنید که عوض کردن دستگیره‌های کمد، درها و کابینت خیلی تغییر خاصی برای خانه ایجاد نکنند. در حالی که می‌توانند جزو یکی از راه‌های عالی برای رسیدن به دکوراسیون بهاری باشند. می‌توانید در کنار آن رنگ کمد و درها را نیز تغییر دهید. البته فراموش نکنید که رنگ دستگیره و کمد و… باید با هم هماهنگ باشند.

استفاده از لوستر مدرن

اگر می‌خواهید فضا خانه روشن و کاملاً شیک و مدرن باشد، پس به جای لامپ و چراغ روشنایی از لوستر استفاده کنید. لوستر مناسب اتاق نشیمن است که باعث تغییر ظاهر خانه می‌شود؛ علاوه بر آن نورپردازی خانه را هم افزایش خواهد داد.

ایده جذاب برای دکوراسیون بهاری منزل

استفاده از تابلو

اگر از تابلوهای بر گرفته از طبیعت و فصل بهار برای خانه استفاده کنید می‌تواند خیلی بیشتر حس و حال بهاری را در ایجاد کند. حضور تابلوهای الهام گرفته از طبیعت در کنار آیتم‌های بهاری می‌تواند دکوراسیون بهاری خانه را تکمیل کند.

استفاده از فرش و دیگر وسایل

شما می‌توانید از پادری و فرش نیز برای خانه استفاده کنید که با توجه به دکوراسیون منزل باید اقدام به انتخاب آن کرد؛ علاوه بر آن میز تلویزیون، مبل و کنسول‌های رنگ روشن هم می‌توانند تم خانه را به دکور بهاری نزدیک‌تر کنند. تمامی این وسایل را با رنگ و سبک متنوع می‌توانید در سایت اشرافی تهیه کنید.

سخن پایانی

تم دکوراسیون بهاری بهترین انتخاب برای ایجاد محیطی سرزنده، با طراوت و شاداب است. دکور بهاری در حقیقت با الهام از طبیعت اجرا می‌شود. به همین دلیل در آیتم بهاری از رنگ‌های گرم و روشن برای دیوار، وسایل تزئینی و اکسسوری‌های خانه استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!