طراحی پذیرایی و نشیمن خانه با وسایل ارزان

طراحی پذیرایی و نشیمن خانه با وسایل ارزان و کاربردی

میل انسان به زیبایی باعث به وجود آمدن چیزی به نام دکوراسیون شده است. حتی انسان‌های غارنشین و عصر حجر هم سعی می‌کردند محیط زندگیشان را با چند شاخه گل یا نقاشی‌های رنگی تزئین کنند. امروزه دکوراسیون منزل یک هنر تمام و کمال است که فضای خانه را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل می‌کند.
از آنجایی که شاید تعداد زیادی از افراد نتوانند هزینه زیادی برای دکوراسیون خانه‌شان بکنند، ‌ایده دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی مطرح می‌شود. وسایل زیادی مثل تابلو‌های نقاشی، باغ‌های کوچک مینیاتوری، کتابخانه خانگی، پرده‌های رنگی، کوسن و شال مبل، جینجرجار و سبد‌های حصیری وجود دارد که می‌توان برای تزئین خانه از آن‌ها استفاده کرد.
در این مقاله به معرفی‌ایده‌های ناب برای دکوراسیون پذیرایی و نشیمن خانه با وسایل ارزان و کاربردی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

لوستر‌های دست ساز با نخ کنفی

لوستر‌های دست‌ساز که با نخ کنفی، چسب چوب و بادکنک ساخته می‌شوند، یک گزینه عالی برای دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی است. این لوستر یک دکوری مدرن به شمار می‌رود که در چند سال اخیر استفاده از آن رایج شده است. ساخته آن نیز آسان بوده و ویدئو‌های زیادی برای آموزش آن وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تماشا کرده و خودتان رنگ‌های مختلفش را بسازید. این لوستر ساده و در عین حال شیک، صمیمت و راحتی را القا می‌کند.

لوستر‌ دست ساز با کنف

بوم یا تابلو‌های نقاشی

استفاده از تابلو‌ها و بوم‌های نقاشی یک رکن اساسی در دکوراسیون خانه است که هیچگاه قدیمی نمی‌شود. تابلو‌ها زیبا، جذاب و خلاقانه هستند و تنوع زیادی نیز برای آن‌ها وجود دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی و فضای خانه آن را تهیه کنید. البته بهتر است یک دیوار بزرگ برای نصب آن انتخاب کنید. همچنین از تابلو‌های زیاد با رنگ‌ها و موضوعات مختلف خودداری کنید.

بشقاب‌های دکوری دیوارکوب

بشقاب‌های دکوری دیوار کوب شیک و زیبا یکی دیگر از‌ایده‌های دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی است. بشقاب‌های رنگارنگ می‌توانند روی دیوار‌های بی‌روح خانه نصب شده و به آن‌ها طراوت و شادابی بدهند. می‌توانید از بشقاب‌های چینی، چوبی یا فلزی استفاده کنید. برخی از بشقاب‌ها خود دارای طرح‌های زیبایی هستند. همچنین استفاده از بشقاب‌هایی با طرح‌های کلاسیک و دهه شصتی نیز در دکوراسیون خانه بسیار جذاب هستند. مخصوصاً اگر دکوراسیون خانه قدیمی است، یک‌ایده عالی محسوب می‌شود.

بشقاب‌های دکوری دیوارکوب

سبد‌های حصیری

سبد‌های حصیری زیبا در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند که یک دکوری ارزان و شیک محسوب می‌شوند. این سبد‌ها به نوعی تلفیق میان مدرنیته و سنت محسوب می‌شوند. استفاده از آن‌ها در گوشه و کنار‌های منزل علاوه بر اینکه محیط خانه را زیبا می‌کند، حس آرامشی که از طبیعت و سنت می‌آید را نیز به افراد القا می‌ک‌ند. امروزه می‌توان طرح‌های بسیار خلاقانه‌ای از این دست‌سازه‌های حصیری را پیدا کرد. ضمن اینکه بسیاری از آن‌ها کاربردی بوده و می‌توان برای قراردادن وسایل مختلف از آن‌ها استفاده کرد.

جینجر جار

جینجر جار در واقع یک ظرف چینی است که در گذشته‌های دور مردمان چین برای نگهداری ادویه استفاده می‌کردند. این ظروف به دلیل داشتن نقوش و طراحی‌های ظریف و زیبا روی بدنه‌شان به یکی از پرطرفدارترین دکوری‌ها تبدیل شده‌اند. جینجر جار یک‌ایده عالی برای دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی محسوب می‌شود. این ظروف زیبا را می‌توانید در کنار میز تلویزیون یا میز کنسول چوبی قرار دهید و فضای پذیرایی و نشیمن را چشم‌نوازتر کنید.

جینجر جار

آینه‌های تزئینی

استفاده از آینه برای دکوراسیون پذیرایی و نشیمن خانه چنان مهم است که در گذشته برخی کاخ‌ها را فقط از آینه می‌ساختند. یا معمولاً اتاقی به نام اتاق آینه در ساختمان‌ها وجود داشت. آینه در فرهنگ ایرانی دارای مفهومی عرفانی و معنوی است. به همین جهت همه دوست دارند از آن استفاده کنند. آینه‌های تزئینی و شیک زیادی که در بازار وجود دارد می‌تواند به عنوان یک دکوری ارزان و کاربردی محسوب شود. ضمن زیباتر کردن خانه، حس نشاط و سرزندگی را نیز به اهالی خانه می‌دهد. حتی می‌توانید با وسایل ساده و ارزان آینه مورد نظرتان را بسازید.

کوسن و شال مبل

شال مبل نوعی پتو است که روی مبلمان قرار می‌گیرد و می‌تواند برای مبل‌های پذیرایی و نشیمن خانه مناسب باشد. مثلاً اگر یک مبل مدرن با رنگ سبز کله غازی دارید، می‌توانید از پتوی قهوه‌ای یا خردلی برای درخشش بیشتر آن استفاده کنید. کوسن‌ها نیز‌ایده دیگری برای دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی محسوب می‌شوند. از آنجایی که این روز‌ها استفاده از رنگ سبز کله غازی در دکوراسیون منزل باب شده است، می‌توانید کوسن‌ها یا شال‌های مخلمی به این رنگ را تهیه کرده و به دکوراسیون خانه جلوه ببخشید.

کوسن و شال مبل

شمع و شمعدان

شمع و شمعدان بعد از یک دوره طولانی دوباره به دکوراسیون خانه‌ها برگشته‌اند. امروزه اکثر افراد معتقدند که شمع‌ها نیروی مثبت را به فضا القا می‌کند و به همین جهت افراد زیادی از آن در دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. شمع‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند در کنار یک شمعدان مدرن یا کلاسیک قرار گرفته و بخشی از دکوراسیون منزل شود. ضمن اینکه هزینه زیادی هم ندارد.

مجسمه و تندیس

یک‌ایده دیگر برای دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی، استفاده از مجسمه و تندیس است. در حال حاضر مجسمه‌ها با طرح‌های فانتزی، کلاسیک، شاعران و مفهومی در بازار وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را به راحتی با دکوراسیون خانه هماهنگ کنید. از مجسمه و تندیس می‌توانید برای سبک‌های دکوراسیون مینیمال، ساده، لوکس یا کلاسیک شلوغ نهایت استفاده را ببرید.

مجسمه و تندیس در دکوراسیون

کتابخانه خانگی زیبا و ساده

اگر اهل کتاب و مطالعه هستید و بخشی از فضای پذیرایی و نشیمن خانه‌تان خالی مانده، می‌توانید یک کتابخانه خانگی کوچک قرار دهید. این کتابخانه می‌تواند یک باکس زمینی کوچک باشد که قفسه‌هایش با کتاب و گلدان های کوچک یا حتی تابلو‌های کوچک تزئین شده است. می‌توانید در کنار آن یک کاناپه هم برای مطالعه قرار دهید. یا اگر ارتفاع باکس کم است می‌توانید فضای روی آن را هم تبدیل به یک نیمکت مطالعه کنید.

استیکر دیواری

یک‌ایده محبوب، ارزان و کاربردی که می‌توان برای دیوار‌های پذیرایی استفاده کرد، استیکر دیواری است. این دکوری‌های شیک به تازگی محبوب شده‌اند. آن‌ها ورق‌های نازکی از جنس PVC هستند که یک لایه محافظ روی آن‌ها قرار گرفته است. استیکر‌ها به راحتی نصب شده و راحت هم جدا می‌شوند. ضمن اینکه تنوع بالایی در طرح و رنگ دارند و می‌توان آن را با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ کرد.

استیکر دیواری

دریم کچر

دریم کچر یکی دیگر از دکوری‌های شیک و امروزی است که بیشتر در دکوراسیون‌های مدرن استفاده می‌شوند. دریم کچر متعلق به فرهنگ بودایی و سرخ پوستی است و نماد آرامش و رویای بدون کابوس است. افرادی که طرفدار عرفان بودایی هستند برای دور شدن نیرو‌های منفی در خانه از این نماد استفاده می‌کنند. دریم کچر جزء دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی به شمار می‌رود. ضمن اینکه می‌توانید آن را در خانه هم درست کنید.

تراریوم یا باغ شیشه‌ای

اگر به طبعیت و فضای سبز علاقه‌مند باشید، احتمالاً از تراریوم یا باغ‌های کوچک مینیاتوری نیز خوش‌تان می‌آید. این باغ‌های کوچک در ظروف شیشه‌ای یا پلاستیکی ساخته می‌شوند و می‌توانند یک‌ایده بی‌نظیر برای دکوراسیون خانه محسوب شوند. تراریوم‌ها معمولاً از گیاهان، سنگ‌ها و مواد تزئینی ساخته می‌شود. تراریوم دارای گیاهان طبیعی و زنده است و می‌تواند یک تجربه عالی نیز محسوب شوند. ضمن اینکه مراقبت کمتری نسبت به گلدان‌ها نیاز دارند.

تراریوم و باغ شیشه ای

پرده‌های رنگارنگ

خانه بدون پرده چیزی کم دارد. تقریباً همه پذیرایی‌ها و اتاق‌های نشیمن خانه‌ها، دارای پنجره هستند، پس قراردادن یک پرده شیک روی آن نه تنها باعث زیباتر شدن فضا می‌شود، بلکه ضروری هم هست. امروزه پرده‌های فانتزی و رنگارنگ بسیار محبوب هستند و جایگزین پرده‌های سلطنتی گران قیمت شده‌اند. این پرده‌ها هزینه کمتری داشته و می‌توان طرح‌های مختلفی از آن را تهیه کرد.

جمع‌بندی

یکی از دغدغه‌های مهم این روز‌های اهالی خانه، دکوراسیون است. دکوراسیون نقش زیادی در زیباتر شدن فضا، ایجاد آسایش و آرامش دارند. امروزه دکوراسیون یک هنر و علم محسوب می‌شود و راهکار‌های زیادی برای آن ارائه می‌شود. یکی از آن‌ها دکوراسیون خانه با وسایل ارزان و کاربردی است.
دکوری‌های ساده و ارزان زیادی مثل مجسمه، تندیس، شمع، آینه و وسایل هنری دست ساز در بازار وجود دارد که می‌تواند به فضای پذیرایی و نشیمن خانه‌ها جلوه ببخشد. البته قبل از خرید محصولات بهتر است از هماهنگی آن‌ها با دکوراسیون اصلی خانه و حفظ تعادل میان وسایل خانه مطمئن شد. زیرا اگر اصول اولیه رعایت نشود، اثر معکوس داشته و باعث زشت و شلوغ شدن خانه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!