دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک

میل ذاتی به داشتن یک اتاق شخصی ممکن است از اوایل کودکی شروع شود. اما برای بسیاری از بچه‌ها اتاق خواب مشترک، یک واقعیت بزرگ شدن است. شاید یک دو قلو یا دو فرزند در سنین مختلف دارید و به سبب کمبود فضا، هیچ گزینه دیگری به غیر از به اشتراک گذاشتن اتاق بین دو کودک نداشته باشید.

طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک برای برخی از خواهر و برادرها آسان است، به خصوص زمانی که هم جنس و هم سن باشند و سرگرمی‌های مشابهی داشته باشند. اما اگر یک فاصله سنی قابل‌توجه یا فقدان علایق مشترک وجود داشته باشد، چه؟ در این حالت ایجاد یک فضای مشترک که هر دو کودک را راضی نگه دارد و هر کدام منطقه جداگانه خود را داشته باشند، یک هنر است. مطلب امروز ما، به ارائه ایده‌ها و نکاتی در همین مورد اختصاص دارد.

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 5

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک

طراحی یک دکوراسیون مورد‌پسند هر دو فرزند دارای اتاق مشترک به‌خصوص وقتی دو کودک از یک جنس نباشند، کاری پیچیده و دشوار است و نیاز به راهکار هوشمندانه‌ای دارد. به‌طوری که دکوراسیون این اتاق‌خواب مشترک با نیازها و سلایق هر یک از آن‌ها هماهنگ و منطبق باشد. بهتر است بدانید که ساده‌ترین گزینه در طراحی اتاق مشترک، طراحی برای کودکان هم جنس با اختلاف سنی 1 تا 3 سال، است. چرا که کودکان در این سن علاقه مندی‌ها مشترک دارند. در زیر به نکاتی راجع به چیدمان اتاق‌خواب مشترک دو کودک اشاره خواهیم کرد:

تقسیم فضا به طور مساوی

رفتار یکسان با کودکان مانع بحث و مجادله بین آن‌ها می‌شود؛ بنابراین اولین نکته‌ای که در چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک باید مدنظر قرار گیرد، اطمینان از این است هر دو کودک بدون توجه به سن یا عوامل دیگر، فضای یکسانی دارند.

قرینه کردن اتاق با قرار دادن دو تخت در یک اتاق

اگر اتاق جای کافی برای قرار دادن دو تخت خواب دارد، بهتر است هر فرزند تخت یا سرویس خواب جداگانه داشته باشد تا با قرار دادن تخت و دیگر اجزای سرویس خواب در یک طرف، یک فضای اختصاصی و یک پناهگاه آرام برای استراحت و خواب هر کودک فراهم شود. قرینه کردن وسایل بهترین چیدمان برای اتاق‌های مشترک کوچک است. در این حالت می‌توانید با استفاده از روتختی، مجسمه، چراغ خواب، تابلو موردعلاقه‌ یا نقاشی کودک روی دیوار بالای تخت، تغییرات کوچک و ساده‌ای در چیدمان اتاق ایجاد کنید. همچنین ترفندهای طراحی ساده مانند قرار دادن یک سایبان در بالای هر تخت، علاوه بر ایجاد یک حس جادویی، یک حریم خصوصی برای هر کودک ایجاد می‌کند.
با مشاهده طرح‌های متنوع سرویس خواب در سایت مبل اشرافی می‌توانید اتاق خواب مشترک کودکان خود را به یک پناهگاه امن و زیبا و مجزا برای آسایش و راحتی هر دوی آن‌ها تبدیل کنید.

استفاده از تخت دوطبقه سنتی برای ایجاد یک اتاق خواب مشترک هوشمند

تخت خواب‌های دو طبقه، یک گزینه برتر برای دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک است. چرا که علاوه بر جذابیت و صرفه جویی در فضا، حس داشتن یک حریم خصوصی را برای هر کودک ایجاد می‌کند. در این حالت با نصب پرده برای هر طبقه و نیز استفاده از روتختی متفاوت، علاوه به ارزش دادن به سلیقه هر کودک می‌توانید یک فضای خصوصی و متفاوت برای او ایجاد کنید.
مدل‌های متنوع تخت دوطبقه موجود در مجموعه مبل اشرافی را مشاهده کنید و به‌راحتی و با کمترین هزینه مدل متناسب با اتاق خواب مشترک فرزندانتان را انتخاب و خریداری کنید.

تخت دوطبقه مدل Cottage C 75

انتخاب تمی که برای هر دو فرزندتان جذاب باشد.

انتخاب دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک می‌تواند پیچیده باشد، به‌خصوص اگر بخواهید علایق و شخصیت‌های هر دو را مدنظر قرار دهید. به همین دلیل به جای تلاش برای تطبیق دو تم مختلف در یک اتاق، چیزهای کلی‌تری را امتحان کنید، مانند پالت رنگی که برای هر دوی آن‌ها جذاب باشد.

اختصاص فضایی برای ذخیره‌سازی داخلی

بچه‌ها اسباب و اثاثیه زیادی دارند، از لباس و کفش گرفته تا اسباب بازی، کتاب و… که با توجه به اتاق مشترک برای دو کودک، همه چیز سریع‌تر و راحت‌تر از کنترل خارج می‌شود. بنابراین در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی کافی، یک راهکار کلیدی برای سازماندهی و تحت کنترل نگه داشتن امور است. برای استفاده بهینه از فضای اتاق می‌توانید از تخت‌های کشودار و قفسه دار برای اتاق مشترک کودکان استفاده کنید. کشوها و فضای کمد را از هم جدا کنید و هر یک را به یک کودک اختصاص دهید.
از انواع سرویس خواب مدرن در مجموعه مبل اشرافی، برای تزئین اتاق خواب مشترک کودکان و نوجوانان طرفدار سبک‌های مدرن ایده بگیرید و در تنوع بی نظیر آن به‌راحتی گزینه موردنظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

استفاده از رنگ خنثی در اتاق‌های مشترک کوچک

اتاق‌های مشترک همیشه اتاق‌های بزرگی نیستند، بنابراین برای رنگ‌آمیزی اتاق مشترک کودکان بهتر است به سراغ رنگ‌های خنثی بروید. رنگ‌های خنثی علاوه بر اینکه حس جادار بودن بیشتر را القا می‌کند، امکان استفاده از اقلام متنوع متناسب با سلیقه هر فرزند را به شما می‌دهند.

ایجاد فضای بازی مشترک

ایجاد فضای بازی مشترک یکی دیگر از ایده‌های دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک است. اگر اتاق خواب مشترک فرزندانتان به قدر کافی بزرگ است، فضایی را برای بازی و فضایی را برای خواب در نظر بگیرید. منطقه بازی می‌تواند شامل یک صندوقچه اسباب بازی، یک دیوار تخته سیاه و حتی یک میز و صندلی کوچک باشد. این فضای بازی مشترک می‌تواند به گرد هم آوردن بچه‌ها کمک کند. همچنین در صورت نیاز فضایی برای دور شدن از هم دارند.

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 1

دکوراسیون اتاق خواب مشترک خواهر و برادر

چالش‌انگیزترین حالت در چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک، چیدمان یک اتاق مشترک برای خواهر و برادر است. دخترها و پسرها دارای روحیات و علایق متفاوتی هستند؛ بنابراین توجه به حفظ حریم خصوصی هرکدام، اولین نکته‌ای است که بایستی در نظر گرفته شود.
مسئله بعدی رنگ‌ها است که معمولاً سلیقه دخترها و پسرها در این مورد نیز متفاوت است. برای رعایت و احترام به سلیقه فرزندانتان، می‌توانید دیوارهای اتاق را بین آن دو تقسیم کنید تا بتوانند رنگ و طرح مورد‌علاقه خود را بر روی آن پیاده کنند.
مبلمان اتاق مشترک دختر و پسر بهتر است خنثی باشد. این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود خواهر و برادر احساس عدم تعلق نکنند، امکان ادغام موارد جدید همگام با رشد کودکان و ایجاد علایق جدید را آسان‌تر می‌کند.
اگر مایلید دکوراسیون اتاق کودکانتان را با کمترین هزینه به بهترین وجه طراحی کنید، توصیه می‌کنیم مقاله ما راجع به ترفندهای دکوراسیون اتاق کودک با کمترین هزینه را مطالعه نمایید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم نکات مهم راجع به چیدمان دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک را ارائه دهیم. مهم‌ترین مسئله برای ایجاد یک چیدمان مناسب، تقسیم مساوی فضا، ایجاد حریم خصوصی و توجه به سلیقه فرزندانتان است. با خرید هدفمند وسایل و رعایت چند نکته ساده می‌توانید داشتن اتاق خواب مشترک را به تجربه‌ای شیرین و به یاد ماندنی برای فرزندانتان تبدیل کنید. با مشاهده مدل‌های متنوع مجموعه مبل اشرافی، هم ایده بگیرید و هم اقلام موردنظرتان را با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت خریداری کنید.

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 3

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 2

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 7

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 6

دکوراسیون اتاق‌خواب مشترک دو کودک 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!