۷ مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل

۷ مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل

رنگ سورمه‌ای را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین و جذاب‌ترین رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه معرفی کرد. برای مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل هم امکان پیشنهاد طیف‌های متنوعی وجود دارد. در حقیقت این رنگ بسیار آرامش بخش است که ظاهر شیک و مدرنی را به خانه می‌بخشد و فضای منزل را خاص می‌کند.
در این مقاله به بررسی رنگ‌هایی می‌پردازیم که با سورمه‌ای هارمونی ایجاد می‌کنند که در واقع این رنگ‌های مکمل بهترین ترکیب را برای دیزاین داخلی می‌سازند؛ اما پیش از آن لازم دیدیم این نکته را یادآور شویم که استفاده فقط از رنگ سورمه‌ای فضای خانه را بی‌روح و خسته‌کننده نشان خواهد داد. پس به کار بردن رنگ مکمل هم الزامی است.

۴ رنگ خنثی مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل

می‌توان چندین مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل را معرفی کرد که فضا را زیبا و خاص نشان خواهد داد. به‌عنوان مثال سرمه‌ای همواره با رنگ‌های خنثی ترکیب بی‌نظیری را شکل می‌دهد. رنگ‌های خنثی و سورمه‌ای را می‌توان به‌عنوان مکمل یکدیگر معرفی کرد که برای هر سبک دکوراسیون مناسب و خاص است. در ادامه به معرفی رنگ‌های خنثی و مکمل سورمه‌ای خواهیم پرداخت.

دکوراسیون خانه با رنگ سرمه ای

رنگ سفید

برای افرادی که علاقه‌مند به سبک کلاسیک هستند پیشنهاد می‌دهیم که سفید و سورمه‌ای را به‌عنوان رنگ‌های مورد استفاده در دیزاین خود به کار ببرند. استفاده از مبل کلاسیک می‌تواند دکوراسیون خانه را تکمیل کند. برای تهیه این نوع مبل‌ها نیز می‌توانید از سایت اشرافی اقدام کنید که بیشترین تنوع مبل‌ها را دارند.
با وجود ترکیب رنگ سفید و سورمه‌ای می‌توانید فضا خانه را شیک و روشن و همچنین دلباز‌تر نشان دهید. این ترکیب رنگی برای سبک‌های ساحلی، معاصر، مدرن و غیره گزینه عالی است.

رنگ کرمی

یکی از چندین مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل کرمی است. اگر متراژ خانه شما کم است پس پیشنهاد می‌کنیم که از این ترکیب رنگ استفاده کنید؛ زیرا کرمی و سورمه‌ای مثل سفید و سورمه‌ای باعث بزرگ‌تر نشان دادن خانه می‌شود.
جایگزین رنگ کرمی می‌تواند خاکی، شنی و نسکافه‌ای باشد که همه آن‌ها هارمونی خاصی با سورمه‌ای دارند. ما در مقاله جداگانه دیگری در سایت اشرافی به بیان نکات مهم در بازسازی خانه‌های کوچک پرداختیم که می‌توانید آن را در سایت اشرافی مطالعه کنید.

رنگ طوسی

در سبک‌های مینیمال و مدرن از رنگ‌هایی مثل طوسی و سورمه‌ای استفاده می‌شود. در واقع این رنگ‌ها ترکیب خاصی را با یکدیگر ایجاد می‌کنند. در اصل این رنگ‌های مکمل همان انتظاراتی که از سبک مدرن و مینیمال دارید را بر آورده می‌کنند. به عبارت دیگر باعث ایجاد فضایی آرام، ظریف، خاص و در عین حال شیک می‌شوند. به همین دلیل است که این ترکیب رنگ خیلی محبوب و پرطرفدار است.
مبل مدرن برای سبک‌های مدرن انتخاب عالی است؛ زیرا مناسب با این سبک طراحی شده‌اند که برای خرید آن‌ها نیز می‌توانید از سایت اشرافی اقدام کنید. در این فروشگاه می‌توان چندین هزار نوع لوازم خانه را مشاهده کرد.

رنگ بژی

اگر به فکر ایجاد محیطی رمانتیک و خاص و همچنین آرام بخش هستید به شما رنگ سورمه‌ای و بژی را پیشنهاد می‌کنیم. بژ را می‌توان به‌عنوان مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل معرفی کرد. این ترکیب رنگ را به‌عنوان پالت مناسب و خوب می‌شناسند که برای سبک‌های آرت دکو و شبی شیک خیلی مناسب و کاربردی هستند. اگر رنگ بژ را نمی‌پسندید می‌توانید به جای آن رنگ رزگلد را انتخاب کنید.

ترکیب بژ و سرمه ای برای دکوراسیون

نکات مهم در استفاده از رنگ‌های خنثی با سورمه‌ای

در استفاده از رنگ‌های خنثی به‌عنوان مکمل سورمه‌ای لازم است چند نکته را در ذهن داشته باشید که به سبک و هارمونی مد نظرتان برسید. در وهله اول باید بدانید که ترکیب رنگ سورمه‌ای با سفید، کرمی، نسکافه‌ای، خاکی، بژی، طوسی و غیره برای خانه‌های کوچک و بزرگ مناسب است. در واقع بدون در نظر گرفتن متراژ منزل می‌توانید این ترکیب رنگ را به کار ببرید.
نکته دوم این است که به خاطر اینکه رنگ سورمه‌ای تیره و تاریک است استفاده از رنگ‌های خنثی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. در حقیقت رنگ‌های خنثی جزء بهترین مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل هستند؛ زیرا اجازه نمی‌دهند خانه خیلی تاریک و دلگیر باشد. بلکه برعکس محیطی آرام، پر انرژی و روشن را می‌سازند.

۳ رنگ گرم مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل

اگر در فکر دیزاین خانه با رنگ‌های گرم هستید پس قطعاً شما به دنبال ایجاد محیطی شاد، پر انرژی و باحال خوب هستید. باید اضافه کنیم که رنگ سورمه‌ای یک رنگ سرد است که بعد از گذشت مدتی برای شما خسته‌کننده می‌شود و در نهایت باعث کسالت‌تان خواهد شد. برای جلوگیری از این یکنواختی پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌های گرم را همراه با آن به کار ببرید.

ترکیب سرمه ای و زرد در دکوراسیون

رنگ زرد

مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل رنگ زرد هم می‌تواند باشد که انتخاب این ترکیب برای دکور خانه خیلی جسورانه است؛ زیرا برای تم منزل بسیار خیره‌کننده و جذاب خواهد بود. ترکیب رنگ زرد و سورمه‌ای باعث ایجاد فضای پر انرژی و فعالی می‌شود که بر روی حس و حال افراد خانه نیز تأثیر مثبت می‌گذارد.
پس اگر به دنبال فضای شاداب و باحال خوب هستید زرد بهترین گزینه برای شما است که مکمل عالی برای سورمه‌ای محسوب می‌شود. می‌توانید در تم خانه زرد و سورمه‌ای از وسایل خانه مثل میز تلویزیون هماهنگ با این آیتم استفاده کنید. در سایت اشرافی مدل‌های متنوعی از میز تی وی، مبلمان و وغیره موجود است که می‌توانید با توجه به سبک خانه خود اقدام به خرید کنید.

رنگ قرمز

قرمز بهترین مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل محسوب می‌شود که فضای عاشقانه و رمانتیکی را به وجود می‌آورد. این دو رنگ در کنار هم ترکیب پرشور و هیجان‌انگیزی را به وجود خواهد آورد که بیشتر مناسب سبک مدرن و خاص است.

رنگ صورتی

کافیست چند مدل خانه با آیتم صورتی و سرمه‌ای مشاهده کنید تا ببینید در کنار هم چقدر ترکیب زیبا و بی‌نظیری هستند. این دو ترکیب رنگ مناسب سبک فانتری است که صورتی رنگ لطیف و پر انرژی محسوب می‌شود و در کنار سورمه‌ای ترکیب محشری می‌سازد. این آیتم رنگ بسیار زیبا و چشم نواز است.

ترکیب سرمه ای و صورتی در دکوراسیون

نکات مهم در استفاده از رنگ‌های گرم با سورمه‌ای

تم یکدست سورمه‌ای فضای خانه را تاریک و بی‌روح نشان خواهد داد که بعد از گذشت مدتی برای افراد خانه کسل‌کننده می‌شود. به همین دلیل بهتر است از رنگ‌های روشن و گرم در کنار این رنگ استفاده کنید تا دیزاین خانه پر انرژی، شاداب و چشم نواز به نظر بیاید.
ضمن اینکه اگر متراژ خانه شما کم است، پس حتماً از آیتم‌های مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل بهره ببرید. بدین صورت خانه بزرگ و دلباز‌تر به چشم می‌آید. اگر رنگ سورمه‌ای را در دیوار، سقف و یا کف خانه استفاده کرده‌اید پس بهتر است رنگ‌های گرم را در اکسسوری و وسایل خانه به کار ببرید.
مثلاً می‌توانید از وسایل تزئینی مثل کنسول چوبی استفاده کنید که برای تهیه هر سبک و نوع آن می‌توانید از سایت اشرافی اقدام کنید. کافیست نام وسیله مد نظرتان را در سایت اشرافی سرچ کنید تا تنوع بالایی که بین تجهیزات این فروشگاه است را مشاهده کنید.

رنگ سورمه‌ای مخصوص دکوراسیون کدام قسمت خانه است؟

اگرچه رنگ سورمه‌ای برای به کار بردن در هر بخش خانه مناسب است؛ اما با این حال ترکیب آن با برخی از رنگ‌ها برای دکوراسیون قسمت خاصی از منزل بهتر خواهد بود. در ادامه به بررسی مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل خواهیم پرداخت.

اتاق نشیمن

تا به اینجای کار چندین مکمل را برای رنگ سورمه‌ای معرفی کردیم؛ اما ترکیب این رنگ با رنگ‌های خنثی مثل سفید، خاکستری و بژی برای اتاق نشیمن گزینه عالی به شمار می‌رود. ترکیب این رنگ‌ها با سورمه‌ای برای پذیرایی باعث ایجاد محیطی آرام، دلنشین و پر انرژی می‌شود. در نتیجه خانه از تاریکی در آمده و دلبازتر به نظر می‌آید.

رنگ سرمه ای دکوراسیون نشیمن

اتاق کار

برای اتاق کار به خاطر ایجاد فضای پر انرژی و شاداب بهتر است از رنگ زرد، نارنجی، قرمز و رنگ‌هایی در این طیف با سورمه‌ای به کار ببرید. این رنگ‌ها باعث می‌شوند که شما احساس خستگی و خواب آلودگی نداشته باشید و در عوض حتی بعد از اتمام کارهای‌تان همچنان پر انرژی باشید.

رنگ سرمه ای دکوراسیون اتاق کار

اتاق خواب

رنگ‌های صورتی و بنفش مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل به شمار ‌می‌روند که ترکیب آن‌ها برای اتاق خواب عالی است. این ترکیب رنگ باعث ایجاد محیطی آرام، اما لطیف و پر انرژی می‌شود. البته رنگ‌های خاکستری یا سفید هم می‌توانند ترکیب خوبی با سورمه‌ای برای اتاق خواب باشند که محیط آرامش بخشی را ایجاد می‌کنند.

رنگ سرمه ای دکوراسیون اتاق خواب

آشپزخانه

در آشپزخانه بهتر است رنگ‌هایی را به کار ببرید که حس و حال خوبی داشته باشند. رنگ‌های شاد مثل زرد و نارنجی انتخاب عالی هستند. این رنگ‌ها با سورمه‌ای ترکیب خاص و جسورانه‌ای به وجود می‌آورد و به افزایش انرژی هنگام آشپزی کمک می‌کند.

رنگ سرمه ای دکوراسیون آشپزخانه

حمام

برای حمام می‌توانید از مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل مثل بژ، کرمی و سفید استفاده کنید. البته برای حمام بهتر است رنگ خنثی را به کار ببرید تا فضایی آرامش بخش‌تر و مدرن‌تر ایجاد کنید؛ اما ترکیب سرمه‌ای با آبی حس پاکیزگی و در عین حال آرامش و شادابی را به افراد منتقل می‌کند.

رنگ سرمه ای دکوراسیون حمام

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی ۷ مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل پرداختیم. البته به جز رنگ‌های نام برده شده شما می‌توانید از رنگ‌های بنفش، آبی، نارنجی و رنگ‌هایی از این دست استفاده کنید. ضمن اینکه ترکیب هر کدام از این رنگ‌ها با سورمه‌ای برای دکور قسمت خاصی از خانه بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!