دکور کنار میز تلویزیون برای خانه‌های متراژ کم

دکور کنار میز تلویزیون برای خانه‌های متراژ کم

دکور کنار میز تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است، مخصوصاً زمانی که شما برای دیزاین خانه از یک سبک خاص پیروی می‌کنید. شاید فکر کنید برای خانه‌های متراژ کم بهترین کار استفاده نکردن از هیچ وسیله دکوری است. در حالی که شما می‌توانید با‌ایده‌های ما در این مقاله به دیزاین خانه‌هایی با فضای کوچک بپردازید.
برای دکور کنار میز تلویزیون امکان استفاده از انواع اکسسوری‌های وجود دارد که هر کدام جلوه خاصی را به خانه شما می‌دهند. لازم است قبل از بررسی محتوا اصلی این نکته را اضافه کنیم که برای هر سبک میز تی وی باید از یک نوع اکسسوری بهره برد.

انواع میز تلویزیون و چگونگی تزئین آن

در نظر بگیرید که دیزاین کنار میز تی وی باید مطابق با نوع میز و سبک آن انجام شود‌. برای طراحی میز تلویزیون می‌توان از وسایل و اکسسوری‌های متنوعی استفاده کرد که در وهله اول شما باید به سبک خانه توجه کنید. سپس محل قرار‌گیری وسایل را در نظر بگیرید و با توجه به سلیقه خودتان اقدام به تزئین آن کنید.
برای خرید انواع میز تلویزیون‌ام دی اف می‌توانید از سایت اشرافی اقدام کنید؛ زیرا در این فروشگاه انواع میز تی وی حتی مناسب خانه‌های متراژ کم وجود دارد. در ادامه به بررسی نکات ساده اما پر کاربرد در این مورد می‌پردازیم.

دکوراسیون میز تلویزیون

تزئین کنار میز تلویزیون به سبک نو عروس

در جهیزیه از مبل و میز‌های رنگ روشن استفاده می‌شود که رنگ شاد و پر انرژی هستند. استفاده از لوازم و وسایل رنگ روشن آن هم در دکوراسیون خانه و دکور کنار میز تلویزیون پیشنهاد می‌شود؛ زیرا خانه از یکنواختی و حال و هوا کسل‌کننده خارج خواهد شد.
برای این کار حتماً مقاله ست کردن رنگ میز تلویزیون با مبلمان خانه را در سایت اشراقی مطالعه بفرمایید. می‌توانید از کتاب‌هایی با رنگ متضاد و مجسمه‌های رنگ روشن نیز برای این تم خانه استفاده کنید و یا در کنار آن گلدان‌های بزرگ طلایی رنگ قرار دهید.

تزئین کنار میز تلویزیون به سبک مدرن

اگر برای دیزاین خانه طرح‌های مدرن را انتخاب کرده‌اید باید بدانید که در این سبک رنگ مشکی بسیار پر طرفدار و محبوب است. اگر میز تلویزیون شما مشکی رنگ است انتخاب تجهیزات برای دیزاین آن کار راحتی خواهد بود.
در حقیقت شما هر چه انتخاب کنید دکوراسیون شما را خاص می‌کند. با این حال بهتر است از رنگ‌های شاد برای خنثی کردن رنگ مشکی استفاده کنید. این تضاد رنگ جلوه خاص و زیبایی به خانه شما می‌بخشد. مثلاً اگر وسایل تزئینی سفید رنگ باشند شاهد دکور کنار میز تلویزیون خاص و مدرن خواهید بود.

دکوراسیون میز تلویزیون

تزئین میز تلویزیون‌های سفید رنگ

سفید یک رنگ خنثی است در نتیجه خیلی راحت می‌توان به تزئین کنار میز تی وی پرداخت. ضمن اینکه سفید رنگ خاص و جذابی است و جزء رنگ‌های ترند برای دکور خانه محسوب می‌شود. اگر میز تلویزیون شما سفید است، پس قطعاً توجه زیادی را جلب خواهد کرد؛ لذا در تزئین آن باید حساس‌تر باشید.
اگر از اکسسوری‌های فیروزه‌ای، مشکی، یاسی، طوسی و رنگ‌های پاستیلی استفاده کنید می‌توانید شاهد دکور خفن و شیکی باشید. استفاده از مجسمه، گلدان، کتاب و ظروف تزئینی خیلی رایج است که می‌تواند گزینه عالی برای دکور کنار میز تلویزیون محسوب شود.

تزئین میز تلویزیون‌های قهوه‌ای رنگ

از گذشته تا الان استفاده از رنگ قهوه‌ای برای دیزاین خانه امر رایجی بوده که رنگ خیلی شیک و مدرنی هم است. خیلی راحت می‌توان رنگ‌های متنوعی را با میز تی وی قهوه‌ای هماهنگ کرد و به هارمونی مد نظر رسید.
البته میز تلویزیون‌های قهوه‌ای سبک و مدل متفاوت دارند مثلاً مدل‌های جدید با سبک قدیمی متفاوت هستند. از طرف دیگر اگر میز شما حالت سلطنتی و شلوغ دارد بهتر است بگذارید همان طرح و هنر بدون هیچ تزئینی باقی بمانند. گل و گیاه را هم در کنار میز‌های ساده بگذارید.

دکوراسیون میز تلویزیون

معرفی وسایل تزئینی برای دکور کنار میز تلویزیون

خوشبختانه امروزه انواع لوازم دکوری و اکسسوری مخصوص دکور کنار میز تلویزیون وجود دارد که سبک منحصر به فردی را در خانه ایجاد می‌کنند. این وسایل انواع مختلفی دارند که برای سبک‌های متنوع دکوراسیون مناسب هستند. در ادامه به معرفی این دسته از محصولات می‌پردازیم.

تزئین میز تلویزیون با مجسمه

یکی از قدیمی‌ترین راه‌های تزئین میز تلویزیون استفاده از مجسمه است. شاید در گذشته مجسمه‌ها تنوع آنچنانی نداشتند؛ اما امروزه این نوع اکسسوری هم از نظر مدل و طرح و هم ابعاد و رنگ متفاوت هستند. پس می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان و فضای در دسترس از یک مدل استفاده کنید.
برای خانه‌هایی با متراژ کم مجسمه‌های کوچک که فضای زیادی اشغال نکنند ولی همچنان باعث تزئین خانه شوند انتخاب مناسبی هستند. مجسمه‌ها اکنون شامل مجسمه تکی، چندتایی و بزرگ و کوچک هستند. می‌توانید ابتدا انواع مجسمه را مشاهده و سپس خریداری کنید.

تزئین میز تلویزیون با کتاب

دکور کنار میز تلویزیون با کتاب روش جالبی است که به افرادی که اهل مطالعه و خواندن هستند پیشنهاد می‌شود. اگر میز تلویزیون شما از قسمتی مثل قفسه کتاب برخوردار است می‌توانید در آن بخش کتاب‌ها را قرار دهید.
البته گذاشتن کتاب در کنار تلویزیون هم می‌تواند شیوه جالبی برای تزئین آن باشد مخصوصاً برای خانه‌های کوچک که فضا اهمیت زیادی دارد. ضمن اینکه اگر رنگ جلد کتاب هماهنگ یا سازگار با تم خانه باشد می‌تواند خیلی جالب و خاص به نظر آید؛ اما به قرار دادن چند کتاب اکتفا کنید؛ زیرا میز تلویزیون کتابخانه نیست و نباید کتاب‌های بزرگی و زیادی را آنجا گذاشت.

دکوراسیون میز تلویزیون

تزئین میز تلویزیون با گلدان

برای دکور کنار میز تلویزیون گلدان می‌تواند انتخاب خوبی باشد‌. حضور گلدان در کنار میز تلویزیون باعث انتقال حس و حال خوب به خانه می‌شود. البته برای این کار به سایز و ابعاد گلدان توجه کنید. ضمن اینکه رنگ گلدان هم باید مطابق با تم خانه باشد.

تزئین میز تلویزیون با اکسسوری نمدی

بیشتر افراد با خلاقیتی که دارند به تزئین محیط اطراف می‌پردازند. مثلاً استفاده از وسایل نمدی که با این پارچه ساخته شده‌اند روش جالب و رایجی است. در واقع می‌توانید از عروسک‌های نمدی، گلدان‌های نمدی، کتاب با جلد نمدی و چندین اکسسوری نمدی دیگر برای اطراف میز تی وی استفاده کنید.
می‌توانید پشت دیوار میز تلویزیون را هم با نمد تزئین کنید یا از شلف دیواری بهره ببرید که برای تهیه آن هم از اشرافی اقدام کنید. در فروشگاه اشرافی متنوع‌ترین تجهیزات تزئینی، وسایل خانه و غیره را می‌توان مشاهده کرد.

تزئین میز تلویزیون با شمع

شمع می‌تواند انتخاب خوبی به عنوان دکور کنار میز تلویزیون باشد که همچنین حس و حال خاصی را به خانه منتقل می‌کند. شمع را می‌توان به عنوان یکی از منحصر به فرد‌ترین اکسسوری برای تزئین خانه معرفی کرد. حالا اگر از کتاب و شمع به تعداد محدود و در کنار هم استفاده کنید، خیلی شیک و خاص می‌شود.

دکوراسیون میز تلویزیون

تزئین میز تلویزیون با گل و گیاه

قطعاً حضور گل و گیاه فضای خانه را شاد و پر انرژی می‌کند‌. برای خانه‌های کوچک به‌منظور ایجاد حس طراوت می‌توان از گل و گیاه به اندازه‌های مختلف استفاده کرد. البته فکر نکنید که گل و گیاه سبک دکوراسیون خانه را بهم می‌زند؛ زیرا می‌توان به‌راحتی متناسب با سبک خانه به انتخاب گل پرداخت.

نکات مهم برای دکور کنار میز تلویزیون

بهتر است پیش از تزئین میز تلویزیون نکاتی را مدنظر داشته باشید تا به طراحی شیک و خاص آن بپردازید. دانستن این نکات می‌تواند به شما در طراحی و دیزاین خانه کمک کند. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.
اول از همه مدل یا اکسسوری را انتخاب کنید که با دیزاین خانه شما سازگار باشد. ضمن اینکه این کار قرار است کمی وقت شما را بگیرد؛ اما در عوض خانه خود را شیک و مدرن طراحی می‌کنید؛ علاوه بر آن نباید از اکسسوری نامناسب استفاده شود.
دوما حتماً به نور محلی که میز قرار دارد توجه کنید؛ زیرا این عامل بر جذابیت دکوراسیون تأثیر‌گذار است. مثلاً اگر میز تی وی در محل تاریک یا با نور کم قرار دارد باید از اکسسوری‌های خاص آن هم با رنگ روشن استفاده کرد که دیزاین دکور کنار نیز تلویزیون بیشتر به چشم آید.
در کنار دو مورد بالا این نکته را هم در نظر داشته باشید که حضور آیتم‌های شلوغ برای میز تلویزیون طرح‌دار اصلاً گزینه مناسبی نیست. در کل بهتر است زیاد از اکسسوری و آیتم‌های شلوغ بهره نبرید. ترکیب وسایل دکوری آن هم در رنگ‌های مختلف و اندازه متفاوت و تعداد زیاد فقط باعث شلوغی و بی‌نظمی می‌شود.

دکوراسیون میز تلویزیون

سخن پایانی

برای دکور کنار میز تلویزیون خانه‌های متراژ کم از وسایل و اکسسوری‌های متنوعی مثل کتاب، شمع، مجسمه، گلدان، گل و گیاه و غیره می‌توان استفاده کرد؛ اما در نظر داشته باشید که اگر بیش از اندازه از این آیتم‌ها بهره ببرید در نهایت نه تنها به سبک مد نظرتان نمی‌رسید، بلکه خانه شلوغ و بی‌نظم هم به نظر می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!