راهنمای ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه

راهنمای ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه

به‌جرئت می‌توان گفت که میز تلویزیون و مبلمان خانه دو وسیله مهم در دیزاین خانه به شمار می‌روند که توجه‌های زیادی را به خود جلب می‌کنند؛ لذا ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه یا هماهنگ کردن رنگ آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
دیگر نیاز نیست نگران هماهنگی رنگ‌ها و هارمونی بین آن‌ها باشید ما در ادامه به بررسی نکات مربوط به آن می‌پردازیم. در بیشتر خانه‌ها مبل‌ها رو به رو تی وی قرار داد تا همه به‌راحتی به تماشا فیلم بپردازند؛ اما در حالت کلی ست کردن مبل و میز تی وی باعث ایجاد جلوه خاص می‌شود و در نتیجه خانه منظم و زیباتر هم به نظر می‌آید. می‌توانید در دیگر مقاله سایت اشرافی به مطالعه مکمل رنگ سورمه‌ای در دکوراسیون منزل بپردازید.

میز تلویزیون و مبلمان

انتخاب میز تلویزیون و مبلمان با توجه به دکوراسیون داخلی خانه

قطعاً چیدمان خانه بستگی به سلیقه و انتخاب افراد دارد؛ اما اگر از شیوه چینش وسایل خانه و دکوراسیون داخلی اطلاعاتی در اختیار داشته باشید می‌توانید این کار را به نحو احسنت انجام دهید. شما قبل از انتخاب مبل و میز تی وی باید به تم داخلی یعنی کف، سقف و دیوارهای منزل توجه کنید.
برای درک بهتر اهمیت این موضوع به این مثال توجه داشته باشید. فکر کنید یک میز تلویزیون مدرن را رو به رو مبلمان سلطنتی و فضای شلوغ با تم ساده قرار دهید. قطعاً ترکیب مناسبی نخواهد بود و اصلاً جالب نمی‌شود؛ بنابراین با توجه به سبک و دکوراسیون خانه باید اقدام به انتخاب وسایل شود.

چگونه میز تلویزیون را با مبلمان خانه ست کنیم؟

ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه اصلاً کار سخت و دشواری نیست. برای اینکه اگر فقط تم خانه را در نظر بگیرید و رنگ‌های هماهنگ با هم را بشناسید می‌توانید به‌راحتی به انتخاب مبل و میز تی وی بپردازید. البته ما در ادامه به بررسی نکات و چگونگی ست کردن این‌ وسایل می‌پردازیم تا دست شما برای انتخاب و خرید باز باشد.

برای انتخاب میز تلویزیون و مبل یا شما جزو دسته شلوغ و سلطنتی پسند هستید و یا طرح‌های ساده اما جذاب و خاص را بیشتر قبول دارید. در هر صورت برای دیزاین خانه باید به مکمل بودن رنگ‌ها و سبک این تجهیزات توجه داشته باشید. مبل ال و مبل نئوکلاسیک سبک جدیدی از مبلمان منزل است که برای خرید آن می‌توانید از اشرافی اقدام کنید.

میز تلویزیون و مبلمان
مثلاً برای افرادی که به سبک مدرن و ساده علاقه‌مند هستند مبل‌های راحت با میز تی وی اسپورت، ساده، ام دی اف و بدون طرح پیشنهاد می‌شود. در سبک مدرن استفاده از مبل و میز تلویزیون شلوغ مناسب نیست؛ زیرا در این سبک شما از تجهیزات جدید، جذاب و ساده استفاده می‌کنید. م
در ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه حتماً به اندازه و ابعاد آن‌ها نیز توجه کنید. در حقیقت باید هنگام انتخاب مبل و میز تی وی به فضا منزل توجه داشت. سپس آن‌ها را در محل مناسب قرار داد. برای خانه‌های متراژ بالا می‌توان حتی از مبل‌های ۹ نفره با میز تلویزیون بزرگ استفاده کرد؛ اما برای خانه‌های کوچک با فضا محدود این کار فقط باعث شلوغی می‌شود و جلوه مناسبی ندارد.

نکات مهم در مورد ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه

وقتی صحبت از ست کردن میز تلویزیون با مبل‌ها در میان می‌آید فقط منظور ما هماهنگی رنگ نیست. بلکه باید به مدل و جنس مبل و میز تی وی، ابعاد و اندازه آن‌ها، فاصله این دو از هم و همچنین سبک آن‌ها نیز توجه کرد. به‌عنوان مثال نمی‌توانید مبل‌های بزرگ با میز تی وی خیلی کوچک را ست کنید.
از طرف دیگر نباید فاصله بین مبل و میز تلویزیون زیاد باشد؛ زیرا در این صورت فضا بیش از حد خالی به نظر می‌آید. به همین دلیل بهتر است این فضا را با عسلی یا کاناپه پر کنید.

میز تلویزیون و مبلمان

لازم است اضافه کنیم که جنس مبل و میز تی وی بهتر است یکی باشد. مثلاً اگر مبل‌ها فلزی هستند پس باید از میز تلویزیون‌های فلزی هم استفاده شود. یا اگر سبک مبل شما مثل مبل چستر است پس باید میز تی وی هم در همین سبک‌ها باشد. اصلاً نگران نباشید که میز تلویزیون یا مبل سبک مد نظرتان را پیدا نکنید؛ چراکه در سایت اشرافی می‌توانید شاهد متنوع‌ترین تجهیزات خانه با رنگ و سبک خاص باشید.
به‌عنوان نکته آخر برای ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه لازم است اضافه کنیم که شیوه چیدن مبل و محل قرار گیری میز تی وی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که می‌تواند جلوه‌های متفاوتی را ایجاد کند‌؛ بنابراین شما باید با توجه به فضا خانه به انتخاب مکان مناسب برای این دو بپردازید.

سخن پایانی

در ست کردن میز تلویزیون با مبلمان خانه به جز هماهنگ و مکمل بودن رنگ‌ها باید به نوع آن‌ها، جنس‌شان، ابعاد و اندازه و در نهایت سبک آن‌ها هم توجه کنید؛ علاوه بر آن محل قرار گیری این دو وسیله و فاصله آن‌ها از هم نیز در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!