7 نکته طلایی برای انتخاب رنگ دیوار خانه

7 نکته طلایی برای انتخاب رنگ دیوار خانه

در صورتی که به دنبال تغییر دکوراسیون و یا بازسازی خانه خود هستید و نمی‌دانید چه رنگی را انتخاب کنید و یا مطابق با چه فاکتوری به انتخاب رنگ بپردازید این مقاله برای شما است‌. انتخاب رنگ تأثیر زیادی بر ظاهر منزل و فضای آن می‌گذارد. برگزیدن بهترین رنگ برای دیوار خانه راهکار مناسبی برای نشان دادن یک سبک و دکوراسیون خاص است‌.
تغییر رنگ خانه تأثیر زیادی بر ظاهر آن می‌گذارد. لازم است اضافه کنیم که رنگ‌ها بر حال و هوای افراد نیز تأثیر بسزایی دارند و باعث انتقال حس و حال ویژه‌ای می‌شوند. برای تغییر دکوراسیون خانه راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین راه تغییر رنگ است. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که در انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه باید رعایت شود.

نکاتی که در انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه باید به آن توجه کنید

برای اینکه به بهترین نتیجه برسید و خانه شما رنگ و تم مدنظر را داشته باشد بهترین کار آشنایی با انواع رنگ و مکمل‌های آن‌ها است. البته انتخاب رنگ کاملاً سلیقه‌ای است و همچنین به جنس و نوع پوشش دیوارها نیز بستگی دارد. در ادامه به بررسی نکات مهم در انتخاب رنگ می‌پردازیم.

انتخاب رنگ خانه

توجه به تم رنگی اتاق

با توجه به اینکه می‌خواهید کدام قسمت خانه را رنگ کنید باید به انتخاب رنگ بپردازید. برای مثال اگر به دنبال ایجاد فضای آرام هستید پس ترکیب رنگ آبی روشن و خاکستری انتخاب مناسبی است. از طرف دیگر اگر به دنبال محیط روشن و سر زنده‌ای هستید پس از رنگ‌های روشن در تم خانه استفاده کنید. می‌توانید مقاله دکوراسیون بهاری منزل را هم در سایت اشرافی مطالعه کنید تا تم خانه شاد و سرزنده‌ای را هم اعمال کنید.
البته حضور برخی از آیتم‌های رنگی فقط در یک قسمت خانه پیشنهاد می‌شود. مثلاً بهتر است تم رنگی زرد و رنگ‌های سرد را برای آشپزخانه و یا اتاق کار به کار ببرید. با تعیین اینکه می‌خواهید خانه شما چه حس و حالی را القا کند می‌توانید به انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه بپردازید.

انتخاب رنگ با توجه به کور خانه

شما می‌توانید با توجه به جزئیات منزلتان اقدام به انتخاب رنگ کنید که این کار به شما برای رسیدن به هارمونی ویژه کمک می‌کند. مثلاً می‌توانید با توجه به تم مبل و میز تلویزیون اقدام به رنگ کردن دیوارها کنید. برای خرید هر نوع میز تی وی و مبلمان هم می‌توان از سایت اشرافی اقدام کرد.
برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه می‌توانید با در نظر گرفتن تم مبل و فرش، میز تی وی و دیگر جزئیات خانه اقدام کنید. در حقیقت با توجه به این موارد می‌توان زیباترین آیتم را برای دکور خانه انتخاب کرد.

خرید تجهیزات خانه مناسب با تم

در صورتی که هنوز خانه‌تان مبلمان نشده است پس بهتر است در وهله اول اقدام به خرید مبل کنید. می‌توانید مدل‌های مبل نئوکلاسیک و مدرن و… را در سایت اشرافی تهیه کنید. در واقع بهتر است انتخاب رنگ را برای مرحله آخر بگذارید؛ زیرا رنگ اتاق‌ها باید هماهنگ با تجهیزات و وسایل خانه باشد. پس اگر هنوز اقدام به خرید وسایل منزل نکردید انتخاب رنگ را به آخرین قدم موکول کنید.

انتخاب رنگ خانه

توجه به نور و روشنایی اتاق

آیتم‌های رنگی می‌توانند اتاق‌ها را روشن و یا تیره‌تر نشان دهند. پس اول به نور اتاق دقت کنید و سپس به انتخاب رنگ بپردازید. مثلاً اگر نور کمی وارد اتاقتان می‌شود باید پالت‌های رنگی روشن را به کار ببرید تا خانه روشن و دلبازتر به نظر آید. حتی اگر منزل شما متراژ کمی دارد، بهترین رنگ برای دیوار خانه رنگ‌های روشن است که خانه را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

تست رنگ

منظور از این مرحله این است که بخشی از رنگ را در گوشه‌ای از اتاق امتحان کنید تا از رنگ آن و هماهنگ بودن آن با وسایل منزل مطمئن شوید. این کار را حتماً انجام دهید مخصوصاً وقتی که از چند تم رنگی استفاده می‌کنید. حتی می‌توانید برای تست رنگ از یک صفحه سفید بهره ببرید.

استفاده از رنگ مکمل مبل

با توجه به اینکه مبل مدرن و یا هر سبک‌ دیگر را در خانه استفاده می‌کنید باید به انتخاب رنگ بپردازید. ضمن اینکه بهترین رنگ برای دیوار خانه آن است که با رنگ خانه ست باشد. می‌توانید از رنگ‌های مکمل مبلمان استفاده کنید. برای خرید انواع مبل با رنگ‌ها و سبک گوناگون کافیست وارد سایت اشرافی شوید.

انتخاب رنگ خانه

ترکیب رنگی انتخاب کنید

استفاده از یک رنگ برای تم خانه کسل کننده است و هیچ زیبایی و جلوه خاصی ندارد. در حالی که اگر از آیتم‌های هماهنگ استفاده کنید هم خانه زیباتر به نظر می‌آید و هم خودتان راحت‌تر خواهید بود؛ زیرا هر رنگی حس و حال خاصی را به افراد خانه منتقل می‌کند.
در کنار هماهنگ بودن رنگ‌های دیوارها باید از وسایل مناسب با آیتم خانه هم استفاده کنید تا خانه شیک به نظر آید. مثلاً می‌توانید کنسول چوبی را از سایت اشرافی خریداری کنید و آن را در اتاق نشیمن قرار دهید.

سخن پایانی

برای آنکه خانه‌ای زیبا و شیک داشته باشید باید در انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه با دقت عمل کنید. از جمله نکاتی که باید حین رنگ کردن خانه به آن توجه کنید هماهنگ بودن رنگ‌ها با یکدیگر است. در حقیقت رنگ‌های دیوار و سقف خانه باید با وسایل آن ست باشند تا ترکیب جالب و هارمونی خاصی با هم داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!